KZ Mielec logo

Biblia Symbol Korona cierniowa Krzyż Ludzie

W co wierzymy

Zapytajmy najpierw, kim są zielonoświątkowcy. Jedna z definicji brzmi następująco: "Zielonoświątkowcami są ci, którzy nauczają co najmniej o dwóch następujących po sobie i odrębnych doświadczeniach religijnych w życiu chrześcijanina - chodzi o odrodzenie, chrzest w Duchu Świętym. Drugie przeżycie jest zazwyczaj, choć nie zawsze, łączone z mówieniem innymi językami" (Walter Hollenweger)1...

czytaj dalej

Historia

Historia rozpoczyna się gdy w roku 1993 w Mielcu zostaje powołana Stacja Misyjna Kościoła. Kierownikiem zostaje prezb. Andrzej Brandys. Zostaje zorganizowana ewangelizacja, do Mielca przyjeżdża Misja Namiotowa. Przez pięć dni zwiastowana była Ewangelia, odbywały się koncerty muzyki chrześcijańskiej. Był to również czas zwiastowania Słowa Bożego (kaznodzieją był obecny prezb. Leszek Mocha).

czytaj dalej

Akty prawne

Kościół to zarówno "duchowy organizm", jak i ziemska organizacja. Nowy Testament niewiele nam mówi o tym jak powinien być zorganizowany, i jak powinien funkcjonowac Kościół na ziemi. Jeśli już coś możemy znaleźć, to raczej pewne zasady regulujące wzajemne relacje, pouczenia dotyczące charakteru usługujących niż opis struktury czy działania.

czytaj dalej